Covid-19 РЕНТГЕНОГРАФІЯ, А НЕ ТЕРМОМЕТРІЯ, — Гладчук

Я наголошую на необхідності робити обов’язкову рентгенографію для всіх пацієнтів з ознаками Covid-19 на 5-6 день хвороби (контакту з хворими). Переконаний, що у такому разі лікарі зможуть швидше виявляти запалення легень у пацієнтів, отже більш вчасно призначати лікування, а це у рази знизить смертність. До того ж це зменшить навантаження на апарати ІВЛ та ЕКМО (Екстракорпоральна мембранна оксигенація), яких, як показує перебіг пандемії в Італії та Іспанії, не вистачає.

Симптоми Covid-19 китайськими медиками, розписані по днях:

Важливо! Симптоми Covid-19 китайськими медиками, розписані по днях

день 5-6

Утруднюється дихання. Особливо це стосується людей похилого віку, у яких є проблеми зі здоров’ям.

день 7

Істотне посилення проблем із диханням. Однак у багатьох заражених в цей період симптоми можуть послабнути.

Ці данні китайських лікарів викладених у цьому дослідженні:
https://www.thelancet.com/journals/lancet/article/PIIS0140—6736 (20) 30566-3/fulltext#seccestitle10

Зараз легкохворим та людям з підозрою на коронавірусну інфекцію у світі проводять лише термометрію двічі на добу. Але це не дозволяє лікарям виявити запалення легень на ранніх стадіях. Про «можливий розвиток пневмонії навіть без підвищення температури», — першою у своїй публікації повідомила лікар-інфекціоніст Olga Golubovskaya:
https://sprotiv.org/70818

Судячи з симптомів хвороби з 5 дня у пацієнтів вже починається запалення легенів. Тому так важливо робити рентгенографію, щоб зменшити смертність серед громадян України.

Любі друзі!
Важливо не втрачати перші дні хвороби на самолікування.

Головне — дзвонити вашому сімейному лікарю, коли ви відчули симптоми простуди. COVID-19 часто не викликає занепокоєння у людей через легкість симптомів на початку хвороби. Хвороба прогресує і люди звертаються на швидку тоді, коли вже є пневмонія, яка може протікати у важкій формі. Особливо у пацієнтів, які мають хронічні хвороби та похилий вік.

Робіть репост, якщо ви залишаєтеся дома та не порушуєте карантин.

Україна переможе!

Вірю. Знаю. Зможемо!

#Язалишаюсявдома #StayHome #coronavirus

 

Вадим Гладчук, фейсбук