Партія Народний порядок у суді вимагає від ЦВК оголосити про початок парламентських виборів 27 березня 2011 року

miting-CVK22-11-2010-1

 

Окружний адміністративний суд міста Києва повідомив представника Партії Народний порядок Юрія Шеляженка про відкриття провадження по справі № 2а-17499/10/2670 за позовом Політичної партії «Партія Народний порядок» до Центральної виборчої комісія про визнання протиправною бездіяльності та призначив попереднє судове засідання на 10 грудня 2010 року о 14:55 год (м. Київ, вул. Хрещатик, 10, 2-й поверх, кабінет № 2, суддя Кротюк О.В.).

У позовній заяві Політична партія «Партія Народний порядок» (ПНП) просить зобов’язати Центральну виборчу комісію негайно оголосити про початок виборчого процесу чергових виборів народних депутатів України 27 березня 2011 року.

Чергові вибори до Верховної Ради України мають відбутися в останню неділю березня 2011 року, тобто 27 березня 2011 року відповідно до частини першої ст. 77 Конституції України, оскільки народні депутати України Верховної Ради України VI скликання набули своїх повноважень 23 листопада 2007 року.

Згідно частині 2 статті 16 Закону України «Про вибори народних депутатів України» виборчий процес до Верховної Ради України розпочинається за сто двадцять днів до дня виборів. Центральна виборча комісія мала оголосити про початок виборчого процесу не пізніше ніж за сто двадцять п’ять днів до дня виборів, однак не зробила цього.

«Бездіяльність Центрвиборчкому, який не оголосив вчасно про початок виборчого процесу, незаконно позбавляє політичну партію „Партія Народний порядок“ права висунути кандидатів у народні депутати України на цих виборах до парламенту. Вважаю це проявом правового нігілізму та злочином проти демократії» — заявив Голова політичної ради ПНП Андрій Древицький.

Нагадаємо, що 22 листопада 2010 року активісти та прихильники Партії Народний порядок провели пікетування ЦВК з вимогою оголосити про початок виборчого процесу з виборів народних депутатів України, які мають відбутися 27 березня 2011 року.

Пікетування ЦВК 22 листопада 2010 року
Пікетування ЦВК 22 листопада 2010 року

За словами голови секретаріату Київської міської організації Партії Народний порядок Вадима Гладчука, злочинна ЦВК не хоче дотримутися норм Закону та Конституції України і бере участь у антиконституційній узурпації влади народними депутатами, які не хочуть розставатися зі своїми кріслами на Грушевського у визначений Конституцією України термін. «Найближчим часом столична організація ПНП проведе кілька мітингів на Банковій, щоб нагадати Гаранту Конституції Віктору Януковичу про його прямі обов’язки щодо дотримання статті 77 Конституції України», повідомив журналістам Вадим Гладчук.

pnp-vybory-3

pnp-vybory-4