Партія Народний порядок домоглася відкритого судового процесу за позовом до ЦВК щодо оголошення парламентських виборів

На фото: виступає представник Партії Народний порядок Юрій Шеляженко
На фото: виступає представник Партії Народний порядок Юрій Шеляженко

За клопотанням представника політичної партії «Партія Народний порядок» Юрія Шеляженка Окружний адміністративний суд міста Києва дозволив журналістам відео- та фотозйомку і аудіозапис судових засідань у справі за позовами Партії Народний порядок, народного депутата Миколи Катеринчука і ще кількох громадян України до Центральної виборчої комісії про зобов’язання оголосити про початок виборчого процесу із чергових виборів народних депутатів України 27 березня 2011 року.

Голова політичної ради ПНП Андрій Древицький вважає, що суд прийняв правильне рішення. «Хоча на початку засідання головуючий суддя Віталій Амельохін виставив телеоператорів за двері, після нашого клопотання суд дозволив журналістам висвітлювати процес. Такі резонансні справи не повинні вирішуватися кулуарно. Сподіваюся, що рішення суду по суті нашого позову буде так само законним і справедливим» — заявив політик.

На фото: представники ЦВК відмовляються спілкуватися з журналістами
На фото: представники ЦВК відмовляються спілкуватися з журналістами

Чергові вибори до Верховної Ради України мають відбутися в останню неділю березня 2011 року, тобто 27 березня 2011 року відповідно до частини першої ст. 77 Конституції України, оскільки народні депутати України Верховної Ради України VI скликання набули своїх повноважень 23 листопада 2007 року.

Згідно частині 2 статті 16 Закону України «Про вибори народних депутатів України» виборчий процес до Верховної Ради України розпочинається за сто двадцять днів до дня виборів. Центральна виборча комісія мала оголосити про початок виборчого процесу не пізніше ніж за сто двадцять п’ять днів до дня виборів, однак не зробила цього.

Суд має вирішити долю парламентських виборів на наступному відкритому засіданні, яке відбудеться 22 грудня 2010 року об 11 годині за адресою вул. Хрещатик, 10. Справу розглядає колегія судів у складі:  Амельохіна Віталія В’ячеславовича (головуючий), Федорчука Андрія Богдановича, Кротюка Олександра Володимировича.

povistka-22-12-2010

За словами голови секретаріату КОО ПНП Вадима Гладчука, партія разом з громадською організацією «Молодь – надія України» о 10 годині виставить пікет біля входу до суду, вимагаючи захисту конституційного права громадян України обирати та бути обраними до Верховної Ради України у визначені Конституцією України строки.

 

Светлана Ковальська, sprotiv.org

 

Читайте також:

Партія Народний порядок у суді вимагає від ЦВК оголосити про початок парламентських виборів 27 березня 2011 року

У Венеціанській комісії хочуть знати дату парламентських виборів

ЦВК відмовилася проводити вибори до Верховної Ради

ЦВК позбавила нас виборів. До суду!

22 листопада від ЦВК вимагатимуть оголосити про початок парламентських виборів

Вибори до Верховної Ради мають бути у 2011 році

Продление срока полномочий выборного органа — это одно из тяжелейших политических преступлений