Під офісом Партії регіонів протестували проти закону про наклеп. 6 фото. Відео

proti-zakonu-pro-naklep4-1

 

Активісти Партії Народний порядок та ВО «Молодь – надія України» пікетували головний офіс Партії регіонів на вулиці Липській, виступаючи проти ухвалення у першому читанні законопроекту регіонала Віталія Журавського, яким вносяться зміни до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів за посягання на честь і гідність людини (наклеп та образа).

Законопроект, за який проголосувало 188 карток депутатів з Партії регіонів, направлений проти журналістів, свободи слова та демократії в Україні, переконані активісти. Вони вважають, що діюче цивільне законодавство забезпечує людині достатній захист у разі поширення про неї неправдивої інформації.

Законопроект Журавського, наголошують активісти, суперечить Конституції України, а в 2001 році на вимогу ПАРЄ відповідальність за наклеп була вилучена з Кримінального кодексу України.

«Обличчям мітингу» був редактор часопису «Спротив» Вадим Гладчук. Він приніс під офіс ПР лапті. Пояснив, що це для регіоналів – у разі, якщо вони приймуть цей законопроект, їм вже «сплели лапті». Тримаючи плаката «Регіонали, щоб ви поздихали», він пояснював: «Ми опозиціонери, і ми завжди критикуємо владу, хто б нею не був – чи Ющенко, чи Тимошенко, чи Янукович».

Gladchuk-rigionali1

Інші активісти встановили біля офісу Партії регіонів символічну «стіну диктатури». Це були кілька плакатів на дерев’яних стендах – «Тюрми бандитам, а не журналістам!» та «Янукович і Партія регіонів – вороги свободи слова», між якими натягнули колючий дріт, а на дроті розвішали газети.

Гладчук оголосив, що акція буде безстроковою, тобто, повториться і в наступні дні – аж допоки регіонали не скасують законопроект або не повиздихають. «Мається на увазі, передусім, політична смерть», – уточнив він.

proti-zakonu-pro-naklep6-1

proti-zakonu-pro-naklep7

proti-zakonu-pro-naklep8-1

proti-zakonu-pro-naklep5-1