Гладчук про рекомендації для громадян щодо коронавірусу

Люди часто не знають головної причини, чому потрібна маска і окуляри. І не лише для того, щоб захистити від тих чхає або кашляє вам в обличчя. А для того, щоб обмежити можливість потрапляння вірусу всередину організму з своїх власних рук, які торкаються заражених поверхонь де завгодно.

Краплі з вірусом зберігають свою заразність протягом 9 годин. І один кашлянувший у метро тисячами дрібних бризок слини, які осіли на поручні ескалатора або сидіння і поручні у вагонах можуть заражати ще кілька годин сотні проїжджаючих у метро людей, хоча само джерело інфекції може бути без симптомів і давно вже сидіти вдома. І так скрізь – в метро, ​​магазинах, кінотеатрах і т.д.

Основний шлях передачі вірусу саме контактний через інфіковані руки, оскільки будь-яка людина мимоволі торкається свого обличчя безліч разів. Тому потрібно не тільки носити маски, а й правильно їх знімати і утилізувати. Використовувати одноразові рукавиці при торкання предметів в громадських місцях, особливо продуктів у магазинах.

Також потрібно після використання правильно знімати і утилізувати ці рукавички.

І ось чому всі пишуть про важливість миття рук милом, наголошуючи не менше 20-30 секунд, а не намиливши тут же змивати водою і стояти під краном з проточною водою і руками вже без мильного розчину.

Що стосується відсотків важких хворих – 15% потребують госпіталізації і більшості з них буде потрібні спеціальні апарати для екстракорпоральної мембранної оксигенації, яких в наших навіть самих хороших лікарнях одиниці. Навіть в Італії, де на боротьбу з вірусом направили 25 млрд.євро, що найбільше золотовалютного запасу України, таких апаратів гостро не вистачає і лікарі змушені вирішувати кого врятувати, а кому дати померти.

Кажуть дурні вчаться на своїх помилках. Розумні люди переймають чужий досвід. Прочитайте цей допис Tetyana Tokay з Мілану, Італії про епідемію у цій країні. https://sprotiv.org/70748

Шукайте більше інформації на офіційних сайтах ВООЗ!

Поширюйте цю інструкцію, якщо бажаєте бути здоровими разом з вашими друзями.

Vadym Gladchuk, facebook