Ця заява голови Ради суддів України Олега Ткачука свідчить про колосальну небезпеку, у якій опинилася демократія, права людини та правосуддя в Україні – у ній йдеться про дії спрямовані на повалення конституційного ладу та на захоплення державної влади.
Принцип поділу влади отримує визнання в багатьох державах.
“У кожній державі є три види влади: влада законодавча, влада виконавча, яка відає питаннями міжнародного права, і влада судова, яка відає питаннями права цивільного.
В силу першої влади государ або установа створює закони, тимчасові або постійні, і виправляє або скасовує існуючі закони. В силу другий влади він оголошує війну або укладає світ, посилає або приймає послів, забезпечує безпеку. В силу третьої влади він карає злочини і дозволяє зіткнення приватних осіб”, – писав Монтеск’є, у книзі “З духу законів, Книга X”.
Принцип поділу влади знайшов своє належне застосування в чинній Конституції України, прийнятій Верховною Радою України 28 червня 1996 року. Статтею 6 Основного Закону держави прямо передбачено, що «державна влада в Україні здійснюється на засадах її поділу на законодавчу, виконавчу та судову. Органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених цією Конституцією межах і відповідно до законів України».
Тиск офісу (адміністрації) президента зеленского на судову владу через органи судівського самоврядування є ничим іншим як спробою неконституційної зміни влади в державі – державним переворотом.
Дії, спрямовані на захоплення державної влади — злочин проти основ національної безпеки України, найперший злочин, зазначений в Особливій частині Кримінального кодексу.
Об’єкт злочину: конституційний лад, державна влада. Додатковий факультативний об’єкт даного злочину — встановлений порядок виконання представниками влади своїх службових повноважень (ч. 3 ст. 109 КК України).
Об’єктивна сторона злочину: змова на вчинення таких дій (ч.1 ст. 109 КК).
Кваліфікуючі ознаки злочину передбаченого ч.2 ст. 109 КК України: дії, вчиненні особою, яка є представником влади (ч. 3 ст. 109 КК) та вчиненні організованою групою (ч. 3 ст. 109 КК)…
Попередня правова кваліфікація кримінального правопорушення з зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність:
ст. 109 ч.1,2, 3 дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади Кримінального кодексу України
В зв’язку з викладеним на підставі ч. 1 ст. 214 Кримінального процесуального кодексу України прошу Генерального прокурора України Юрія Віталійовича Луценка:
1) Внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості про зазначене кримінальне правопорушення.
2) Визначити підслідність та розпочати досудове розслідування цього правопорушення.
3) Повідомити мені про результати розслідування.
Ця заява голови Ради суддів України Олега Ткачука свідчить про колосальну небезпеку, у якій опинилася демократія, права…
Posted by Vadym Gladchuk on Friday, June 21, 2019