Заява Гладчука про вчинене кримінальне правопорушення Зеленським за статтею 159 ККУ Порушення таємниці голосування

gladchuk-anons-zel-taemn-gol1-396x500

 

Службі безпеки України
вул. Володимирська, 33,
Київ, 01001

Генеральній прокуратурі України
вул. Різницька 13/15
м.Київ,
01011

Міністерству внутрішніх справ України
вул. Академіка Богомольця, 10
Київ, 01601

 

 

Заявник: Гладчук Вадим Федоровичголова МО «Молодь – надія України», редактор інтернет – видання sprotiv.org та газети «Молодіжні Хроніки»

тел. (050) 462-94-15

 


ЗАЯВА про вчинене кримінальне правопорушення

на підставі ст. 214 Кримінального процесуального кодексу України

 

Короткий виклад обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення:

 

Громадянин України та кандидат на пост президента України Володимир Олександрович Зеленський на виборчій дільниці у день другого туру виборів президента України 21 квітня 2019 року порушив таємницю голосування.

Про це мені стало відомо публікацій у мас-медіа та випусків новин на телебаченні.

Зокрема, це повідомляє ТСН телеканалу «1+1» https://tsn.ua/politika/zelenskiy-porushiv-tayemnicyu-golosuvannya-1333071.html

Інтернет-видання «Українська правда» https://www.pravda.com.ua/news/2019/04/21/7213001/

«Комсомольская правда в Украине» https://kp.ua/politics/636080-zelenskyi-narushyl-tainu-holosovanyia

Вийшовши з кабіни для голосування, Зеленський показав на камери бюлетень із хрестиком навпроти свого імені.

Це добре видно на фото яке додається до заяви та за цим посиланням https://sprotiv.org/wp-content/uploads/2019/04/zel-taem-gol1.jpg

zel-taem-gol1-398x500

Після того, як журналісти зняли бюлетень кандидата, йому сказали про порушення. Лише тоді Зеленський сховав документ зі словами: «Я не показав. Ви не бачили».

Раніше Міністерстві внутрішніх справ попереджали виборців, що селфі з бюлетенем у кабінці для голосування є порушенням закону.

https://www.pravda.com.ua/news/2019/03/18/7209509/

Про це 18 березня 2019 року на брифінгу розповів радник міністра внутрішніх справ Іван Варченко, передає прес-служба відомства.

«Ми звертаємося до виборців, які теж мають відповідально підійти до реалізації волевиявлення — в день голосування виборець не повинен нікому звітувати про своє волевиявлення. Більш того, цей звіт на сьогоднішній день може містити ознаки кримінального злочину, виборець може нести покарання за те, що він розголошує результати свого волевиявлення», — попередив чиновник.

За його словами, виборець не має права фотографувати свій виборчий бюлетень або демонструвати його під час голосування стороннім.

«Тому що таким чином виборець порушує таємницю голосування. Тобто ніяких селфі з бюлетенями в кабінках для голосування», — наголосив Варченко.

Він пояснив, що такий виборець може бути притягнутий до відповідальності у вигляді обмеження волі на строк до 3 років, а посадова особа, яка є суб’єктом виборчого процесу, може отримати до 3 років в’язниці.

Мені відомо публікацій у змі, що на представники поліції склали якийсь «акт» щодо правопорушення Зеленським В.О. у якому зафіксований факт незаконної демонстрації заповненого бюлетеня після голосування.
http://news24ua.com/narushil-zakon-k-zelenskomu-priehala-policiya

Зеленський Володимир Олександрович згідно рішення №153 Центральної виборчої комісії є кандидатом на пост президента України.

https://www.cvk.gov.ua/pls/vp2019/wp005pt021f01=233pt001f01=719.html

Тому, можливо, впевнений у своїй перемозі на виборах, а відтак наявності у нього президентської недоторканності, умисно порушив таємницю голосування.

Відповідно до ст.7 закону «Про вибори президента України» голосування на виборах президента є таємним.

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/474-14

Згідно з законом, фотографування, відеофіксація будь-яким способом результатів волевиявлення виборців в кабіні для таємного голосування, а також демонстрація виборцем результатів волевиявлення в приміщенні для голосування забороняються і є порушенням таємниці голосування.

Стаття 159 Кримінального кодексу України «Порушення таємниці голосування» частина 1 визначає, що
«1. Умисне порушення таємниці голосування під час проведення виборів або референдуму, що виявилося у розголошенні змісту волевиявлення громадянина, який взяв участь у виборах або референдумі, — карається штрафом від ста до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років».

Попередня правова кваліфікація кримінального правопорушення з зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність: 
ст. 159 ч.1 Порушення таємниці голосування Кримінального кодексу України
В зв’язку з викладеним на підставі ч. 1 ст. 214 Кримінального процесуального кодексу України

ПРОШУ:

 

1) Внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості про зазначене кримінальне правопорушення.

2) Визначити підслідність та розпочати досудове розслідування цього правопорушення.

3) Повідомити мені про результати розслідування.

 

Про відповідальність згідно із ст. 383 КК України за завідомо неправдиве повідомлення про вчинення злочину попереджений.

 

Додатки на _______ аркушах.

 

22 квітня 2019 року ________________________ (Гладчук В. Ф.)