БІЛЯ ПОСОЛЬСТВА РФ ВИМАГАЛИ ПРИПИНИТИ ВТРУЧАННЯ У ВНУТРІШНІ СПРАВИ УКРАЇНИ

30 вересня 2004 року у Києві силами представників Конгресу Українських Націоналістів, УРП «Собор», Організації Українських націоналістів та ВМО «Молодь – надія України» було проведено пікетування Посольства Російської Федерації, під час якого вимагали припинити «брутальне і безпрецедентне втручання громадян Росії у внутрішні справи України».

Учасники акції – переважно молоді люди прийшли з гаслами «ГЕЛЬМАНА та ПАВЛОВСЬКОГО – до кримінальної відповідальності», «Москаль! На Україну зуби не скаль», «Кремль! Руки прочь от України», «Геть московських „бабуїнів“ з України!». Виступаючи закликали українську владу депортувати російських політтехнологів, зірок естради, політиків та представників ЗМІ, які втручаються у внутрішні справи України.

За словами одного з організаторів акції, голови ВМО «Молодь – надія України» Вадима ГЛАДЧУКА, існують чисельні конкретні випадки втручання громадян Росії у вибори в Україні. Зокрема, він повідомив про тиражування російськими «центрами» недостовірних соціологічних досліджень так званого «Фонду общественного мнения»; неприхована агітація та заклики голосувати за одного з кандидатів у президенти зірками російської естради.

В.ГЛАДЧУК вимагає припинити оприлюднення недостовірної інформації російськими ЗМІ, що транслюються в Україні. Як приклад він навів передачі «Время», у яких найбільш рейтинговими політиками називають Віктора ЯНУКОВИЧА та Віктора ЮЩЕНКА, замість правильного повідомлення — В.ЮЩЕНКО, таким чином маніпулюючи громадською думкою.

По завершенні пікетування, його учасниками було прийнято рішення провести у вівторок 5 жовтня 2004 року о 9.30 біля Верховної Ради мітинг з вимогами ввести кримінальну відповідальність для іноземних громадян, які втручаються у внутрішні справи України.

Очікується, що акція буде театралізованою – на неї мітингуючі принесуть зеківські майки та тілогрійки з написами «для ГЕЛЬМАНА», «для ПАВЛОВСЬКОГО», «для КОБЗОНА».