До суду звернулися з позовом про неконституційне скасування місцевих виборів

vibori6-300x226

Лідери Народного Руху «Третя Республіка»  Андрій Ревтов, Олександр Кухарчук, Василь Заставнюк та Ігор Іванніковзвернулися в Окружний адміністративний суд міста Києва з позовом до Верховної Ради України.

Народнй Рух «Третя Республіка» звернувся до громадян України з пропозицією подавати в Окружний адміністративний суд міста Києва та Конституційний Суд свої позови та конституційні звернення з метою відмінити неконституційну Постанову ВРУ про відміну чергових виборів до органів місцевого самоврядування (текст позовної заяви можна скачати тут)

Нагадаємо, що Верховна Рада у середині лютого 2010 року неконституційно скасувала свою постанову про призначення виборів до місцевих рад на 30 травня 2010 року.

За це неконституційне рішення проголосувало 250 депутатів-правопорушників.

Своє рішення брехливі депутати мотивували відсутністю бюджету, а відповідно коштів на проведення виборів.

«Скасування виборів без призначення нової дати, напряму суперечить Конституції, де чітко зафіксований термін повноважень міських, селищних і сільських голів — 4 роки», — наголошує редактор опозиційного Інтернет-видання Sprotiv.org Вадим Гладчук. На момент обрання депутатів місцевих рад діяла норма Конституції, згідно якої вони обиралися на 4 роки — тобто виборець саме на цей строк надав їм мандат довіри. Антиконституційні спроби продовжити перебування в органах місцевого самоврядування нинішніх посадових осіб – це ні що інше як пряма узурпація влади мафіозно-корупційними кланами Януковича, Тимошенко, Литвина та Симоненко, вважає Вадим Гладчук.

Верховна Рада 1 квітня 2010 року відправила законопроект щодо зміни дати виборів та строку повноважень  мерів, місцевих та селищних рад до Конституційного суду. За відповідну постанову проголосували 401 депутат.

Згідно із постановою, проект закону про зміни до конституції щодо строків повноважень Верховної Ради Криму, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів навправлено до КС як невідкладний.

Згідно з самим законопроектом, вибори до місцевих рад пропонується провести 27 березня 2011 року та збільшити строк повноваження депутатів до п’яти років, а також встановити строк повноважень сільського, селищного, міського голови п’ять років.

pozov-vib1

Федорчук Сергій