Утворено Демократичну коаліцію, яка висуватиме своїх кандидатів по мажоритарних округах

PNP2-283x300

В Україні утворено Демократичну коаліцію у складі чотирьох політичних  партій: «Самоврядна українська держава», «Молодь до влади», Партія народний захист та  Партія Народний  порядок, яка висуватиме своїх кандидатів по мажоритарних округах.  Про це було повідомлено на прес-конференції 12 червня 2012 року.

За словами редактора  опозиційного інтернет-видання «Спротив», заступника голови Політради Партії Народний порядок Вадима Гладчука,  коаліція об’єдналася «для створення альтернативи діючій владі та так званій опозиції „Батьківщина“, яка є колишньою владою (ПРіБЮТ)».

Демократична коаліція, сказав він далі, визнає  європейські цінності та виступає за їхнє втілення на практиці в Україні; визнає лише законні інструменти приходу до  влади — вибори, референдуми тощо, і має намір взяти участь у парламентських виборах в Україні 2012 року, президентських виборах 2015 року і  наступних місцевих виборах.

Серед цілей Демократичної коаліції, як зазначив В.Гладчук, є прихід до влади нових політиків, які не брали участь у роботі органів влади.

«Коаліція боротиметься за прийняття закону про 10-річну заборону займатися політичною діяльністю громадянам, які були народними депутатами, чиновниками 1-3 рангів, починаючи з 1991 року», — сказав він.

Демократична коаліція також виступає за надання 50-відсоткових квот у кадровому резерві для жінок та 25-відсоткових — для молоді.

На необхідності проведення люстрації серед політиків наголосив Віктор Бичихін — голова партії «Самоврядна українська держава», яка увійшла до коаліції. «Хто перебував 20 років при владі, був спостерігачем чи виконавцем конкретних злочинів з розкрадання країни — вони повинні піти на 10 років, дві каденції Верховної Ради відпочити», — наголосив В.Бичихін.

Політик уточнив при цьому, що не йдеться про якісь переслідування. “Вони не повинні заважати конкретним реформам, які відбуваються у державі. «Нинішня корумпована верхівка повинна бути відсторонена від влади, для того, щоб країна зажила краще», — сказав В.Бичихін.

Водночас лідер Партії Народний порядок Андрій Древицький висловився за скасування президентської, депутатської та суддівської недоторканності, створення реальних механізмів відкликання депутатів, посилення кримінальної відповідальності за корупційні дії.