“Поліцейські повинні бути вимогливими не лише до порушників, а й у першу чергу – до самих себе”- Гладчук

Гладчук Вадим цитує Олексія Мазур:

На патрульну Анастасію Жилу поскаржилися за її сумнівне тату
Адресована Головному Управлінню Національної поліції України в Дніпропетровській області скарга зареєстрована (4 вересня 2023│ МА-1592206) на «гарячій лінії» (кол-центрі) голови Дніпропетровської облдержадміністрації і має бути розглянута у двотижневий термін (див. на скринах).
Предметом скарги на поліціянтку, постраждалу в ході резонансного інциденту 29 серпня у Дніпрі, стало її татуювання, що видно на світлині, зробленій у фіналі конфліктної ситуації з летальним фіналом для нападника.
Патрульній закидають порушення п. 2 частини ІІ «Особливості носіння предметів однострою поліцейських„, затверджених наказом МВС України ПРАВИЛ носіння однострою поліцейських:
«Носіння предметів однострою вимагає від поліцейського носіння охайних зачісок (стрижок), стриманого макіяжу та манікюру, підбору аксесуарів, що не є виразними (світлих, яскравих кольорів, з візерунками та великих розмірів), не відкривати (демонструвати) частини тіла з татуюванням».
Зокрема, у своїй скарзі дніпрянин пише:
«Одні вважають це тату бандитським, яке роблять мексиканські ‘bandidos’ — представники кримінального світу, які сповідують культ ‘Santa Muerte’ (Святої смерті). Інші вбачають у цьому тату скандинавську міфологію, позаяк на зображенні присутні руна. Але принаймні візуально, воно схоже і на ‘Santa Muerte’, і на скандинавські тату, ніби виступаючи їхньою сумішю.
Якби патрульна дотримувалася наведених вище ПРАВИЛ, то ніяких суперечок і додаткового збурення громадськості не виникло”.
Городянин вимагає притягнення патрульної Жили до дисциплінарної відповідальності та зобов’язання її до виведення татуювання. А також – проведення з означеної теми додаткового інструктажу для всіх патрульних.
«Громадянам має бути чітко зрозуміло, з ким вони мають справу і що перед ними саме патрульна поліцейська, а не баристка, стриптизерка, колишня ув’язнена, послідовниця якогось чудернацького культу, прихильниця стародавньої міфології чи ще чогось. Бо якщо вона у формі та при виконанні службових обов’язків, то значить всі необхідні формальності мають бездоганно й неухильно дотримуватися. До найменших дрібниць.
У даному випадку патрульна Жила навмисно зробила тату на такому місці, де б воно привертало увагу, де б його всі бачили, аби, вочевидь, публічно хизуватися ним. Поліцейські повинні бути вимогливими не лише до порушників, а й у першу чергу – до самих себе, демонструючи не «татухи», а зразкове виконання Закону. Тільки так можна розраховувати на довіру і повагу“, — резюмує скаржник.”
Гладчук Вадим, фейсбук