Гладчук Вадим називає російською диверсією скасування ЗНО з історії України

Рішення щодо необов’язковості іспиту з історія України – це диверсія від Шкарлєта! Невже він завдання свого куратора Табачника з москви виконує?

Гладчук Вадим цитує Ярину Чорногуз:

Про скасоване як обов’язкове ЗНО з історії України.
Останніми тижнями читаю новини, які змушують мене знову і знову розчаровуватися у рішеннях виконавчої влади України. Наприклад, скасування предмету історії України як обов’язкового при здачі ЗНО. Якщо чесно, мене ця новина тупо вибила з колії, а це дуже неприємно, коли ти рік і шостий місяць на фронті.
Якщо необов’язковим є для абітурієнтів при вступі предмет історія України – то і знати історію України, виходить, необов’язково. Знати історію того, за що українські військові щодня ризикують, гинуть, отримують поранення – не обов’язково. І це рішення Міністерства освіти на одинадцятий місяць повномасштабної російської геноцидної війни проти України. Це вже не просто некомпетентність. Це саботаж та робота на ворога. Саме так і є, особливо у воєнний час. І Історія України є важливим символом і цінністю боротьби за Україну.
Школярі відтепер будуть ставитися до історії України як до якогось непотребу, який можна ігнорувати, не вчити, адже держава не шанує свою історію і демонструє це навіть у час загрози своєму існуванню.
Згадую зараз із сумом свої 200 балів з історії України, коли я у 2012-му вступала у Києво-Могилянську академію. Відчуваю себе програною у карти цій війні разом із цим моїм улюбленим шкільним предметом.
Читала аргументацію уцояо – і це смішні аргументи. Аргументи людей, які не зробили висновків про те, що вже рік відбувається у їхній державі. Які далекі від війни та цінностей, які лежать у основі виживання України як держави.
Напевно, мені слід би звернутися до депутатів та керівництва держави, аби повернули наказом ЗНО з історії як обовязкове та звільнити усіх причетних до рішення його скасувати у цей час. Напевно, варто було б звернутися до журналістів та громадянського суспільства, аби написали статті та зробили протести проти цього рішення. Врешті-решт, попросити Міністерство освіти і науки України бути вартими своєї армії та повернути повагу до предмету історії України для наступних поколінь. Ви забули, напевне, що саме на цьому уроці будуть розповідати школярам про загиблих і живих героїв ЗСУ в російській геноцидній війні 2014 – 202..? Серед цих школярів буде багато дітей, чиї батьки і мами загинули за свободу України.
Але ви зробили це знання не вартим виїденого яйця своїм рішенням скасувати як обов’язкове ЗНО з історії України.
Мені слід би, але я знаю, що більшості з вас просто пофіг. Ви своїм тілом за право наступних поколінь знати історію України та демонструвати обов’язково це знання при вступі у виш – не ризикуєте.
Просто знайте я усіх вас, причетних до ухвалення цього рішення – зневажаю. Я погуглю і запам’ятаю ваші імена.
Шкарлет, давній ригівський міністр освіти – тебе у першу чергу.
І всіх тих хто промовчав і протолерував цей черговий проросійський саботаж.
У мене все. Повертайтеся до вашого спокійного життя.”
Гладчук Вадим, фейсбук