Гладчук про висновки Єврокомісії до тоталітарного законопроекту зе-гнид “Про медіа”

Негативні висновки Єврокомісії до тоталітарного законопроекту зе-гнид “Про медіа”

Гладчук Вадим цитує Iryna Gerashchenko:”

На найближчий пленарний день слуги планують винести проєкт закону про медіа.
На жаль, замість важливого медійного кодексу, можемо отримати закон про цензуру, з необмеженими правами Нацради, повністю залежної від
Банкової.
Лицемірство в тому, що керівництво ВР тягне цей законопроєкт як один із 7 пунктів- зобов’язань України як країни- кандидата в члени ЄС.
Але насправді проєкт закону отримав критичні висновки як з боку Єврокомісії, так і РЄ.
На погоджувальних радах я неодноразово закликала голову ВР оприлюднити ці висновки, аби колеги усвідомили, що проєкт не відповідає вимогам ЄС. Навпаки, наші партнери вказують на неприпустимість, недемократичність і неєвропейскість наділяти Нацраду невластивими повноваженнями, дозволяти без суду закривати канали, при цьому не забезпечивши її мінімальну незалежність.
Європейська Солідарність ще під час першого читання цього закону застерігала колег , що ці норми погіршать ситуацію зі свободою слова. І закликали допрацювати їх.
Також в законопроєкті багато контраверсійних норм щодо виборів і аудіовізуальної продукції. Що теж погіршить доступ учасників перегонів до медіа і узаконить нерівне й нетранспарентне висвітлення виборчого процесу.
Але зачистка медійного поля відбувається вельми технічно, влада загнала всіх в марафон, а хто пручався- того викинули з цифрового мовлення.
Й зараз в нас є всі шанси отримати замість розмаїття і плюралізму в ЗМІ суцільний канал «Рада» з тошнотворним пропагандистським контентом.
Мене щиро дивує мовчання самих журналістів.
Оприлюднюю висновки Єврокомісії до законопроєкту, прийнятому в першому читанні.
На жаль, до другого читання одіозні норми щодо всемогутньої Нацради не змінилися.
Прикро, що під прапором євроінтеграціі Україну відкидають в часи цензури і темників.
«ЄС» – чи не єдина фракція, яка не голосувала цей законопроєкт в першому читанні і зараз публічно намагається зупинити його найбільш одіозні норми.
Комітет своьоди слова, очолюваний Шуфричем, взагалі самоусунувся від дискусії щодо законопроєкту про медіа. Це якесь суцільне безумство.”
Гладчук Вадим, фейсбук