COVID-19? Я ДУМАЮ, ЩО ПЕРЕМІГ СВОЮ «ЧУДНУ ХВОРОБУ»

Сьогодні, 30 березня 2020 року, з самого зранку у мене був приступ сухого виснажливого кашлю, який виклав задишку та краплі поту на лобі. Але загалом я себе почуваюся дуже добре, нема традиційного безсилля, дихаю легко та на повні груди. Хочу вірити, що я вижив.

Я розповідав як 16 березня почав хворіти на «чудну хворобу»:

COVID-19? У середині березня я почав хворіти на «чудну хворобу», — Гладчук

Чудна — тому, що температура була майже постійно у межах норми (міряв кілька разів на день). Лише тричі термометр показав 37.1, 36.8, 36.9 С.

Я намагався кілька разів зробити тест на коронавірус, але у «Добробут» сказали, що у них немає. Знайомі медики у комунальних закладах охорони здоров’я сказали, щоб зробили, то має бути висока температура та в анамнезі контакт з кимось, хто приїхав з закордону.

Лікар з Івано-Франківська написала мені 27 березня у фейсбуці: «Я не гарантую що точно корона, просто знаю тестований позитивно і симптоми точно такі ж».

Рентген не зробив тому, що я самоізолювався на недобудованій дачі і не хотів їхати у Київ, щоб ще когось заразити. А задишка, кашель та різка біль при ньому у грудях та спині на 7 день хвороби, переконували мене про наявність пневмонії.

22 березня я почував себе дуже не добре, мене заливало потом, був дуже важкий кашель і мене трохи налякало, що я помітив у мокроті прожилки крові.

Я зателефонував своїй мамі та попросив її зв’язатися з нашим сімейним лікарем Немченко. Дізнавшись про кашель та біль у грудях, вона мені порадила антибіотик та інші ліки, які врятували мені життя. О 16.00 того дня я ковтнув одну таблетку Сумамеду 500 мг та 1 капсулу Йогурт (щоб не було дисбактеріозу).

Ніч з 22 на 23 березня була для мене дуже важкою. У кімнаті було +24 С, а мене бив сильний озноб. На ранок сорочка була мокра як після прання.

На ранок я вже почував себе трохи краще і я одразу поміряв температуру. Градусник вказував 36.5. Я прийняв другу таблетку антибіотика та 1 капсулу йогурту.

Протягом цього дня я вже відчував себе краще та кашляв менше.

23 березня зранку я одразу поміряв температуру. Градусник вказував 36.5. О 20.30 вечором 23 березня почався сильний озноб. Хотілося влізти в обогрівач, так було холодно. Одночасно на лобі виступили краплини поту. Випив Флюколд і хвилин 20 мені стало краще. Але 21.25 — почало трохи нудити. Випив стакан негазованої мінеральної води. Можливо це побічна дія якихось ліків чи імуномодуляторів?

24 березня 21.00 — морозить як за розкладом. Знову Флюколд і стає легше.

25 та 26 березня ввечері знову морозить. На ранок кашель, мокроти мало, хочу почав пити сироп Амброксолу, ще пару днів тому. Бризкаю у ніс по кілька разів у день Назоферон.

27 березня, коли я прокинувся, то кашлю не було. Але він почався за годину, ввечері сильно морозило о 20.00, флюколд зняв це, вдень була традиційно страшна слабкість.

28 березня сильний кашель зранку, дере у грудях, Сумамед 6 таблетка остання, вже є трохи сил — слабкість іноді проходить, при кашлі все ще болить у спині.

29 березня з’явився апетит — вже не змушував їсти себе хоч раз в день кашу у пакетиках, а з’їв бутерброди з ковбасою! Був невеликий озноб о 20.00, кашляв багато, п’ю сироп Амброксол та Гербіон по черзі.

30 березня зранку сухий виснажливий кашель, який викликає вже не велику задишку та краплі поту на лобі. Почуваюся дуже добре, нема традиційного безсилля, дихаю легко та на повні груди.

Історія моєї «чудної хвороби» показує, що не такий страшний чорт, як його малюють. Головне не втратити час та звернутися до лікаря, щоб не допустити важкої форми пневмонії.

Не займайтеся самолікуванням. Завжди звертайтеся до свого сімейного лікаря, коли відчуваєте навіть незначні симптоми застуди. Якщо ви підозрюєте, що захворіли на коронавірус, то негайно викликайте швидку.  Я думаю, смертність висока ще і тому, що нема виражених симптомів, і ми пізно йдемо до докторів!

До речі, нагадую МОЗ України, що застосування китайцями у діагностиці комп’ютерної томографії дало за добу стрибок кількості хворих — до 60 тисяч. Хоча ще 12 лютого 2020 року число хворих трималось на рівні 45 тисяч.
http://www.xinhuanet.com/english/2020-02/13/c_138779913.htm?fbclid=IwAR1R0YdvEmUaWRaAW0S6yr1zSuCOoEr6t3hPv0dm9Av6vXh
Впевнений, для перемоги у війні з COVID-19 головне вчасна діагностика (рентгенографія та комп’ютерна томографія), щоб вчасно почати лікування та не допустити тяжкої форми пневмонії.

Пам’ятайте, що слід виходити на вулиці тільки у разі крайньої необхідності, одягнувши маску або респіратор класом не нижче N95 або FFP2, одноразові рукавички та окуляри, які захистять слизову ока.
https://sprotiv.org/70765

Робіть репост, якщо ви залишаєтеся дома та не порушуєте карантин.

Україна переможе!

Вірю. Знаю. Зможемо!

#Язалишаюсявдома #StayHome #coronavirus

 

 

Вадим Гладчук, фейсбук