Вадим Гладчук добився, щоб з бази «Законодавство України» прибрали «диктаторські закони»

videobord-Gladchuk-proti-krim-naklepu1-277x500
На фото Вадим Гладчук біля бігборду проти закону про наклеп. 2012 рік

З бази «Законодавство України» на сайті Верховної Ради України прибрано «диктаторські закони» Януковича, зокрема, про кримінальну відповідальність за наклеп та екстремізм. Про це заявив представник парламенту 13 березня 2014 року на судовому засіданні у Вищому адміністративному суді України за позовом незалежного журналіста Вадима Гладчука до ВРУ. Таким чином, Верховна Рада України по суті виконала позовні вимоги Гладчука.

Водночас суд відмовився визнавати протиправними дії Верховної Ради України. За словами головуючого, затримка із вилученням «диктаторських законів» з бази «Законодавство України» могла бути обумовлена необхідністю тимчасово зберігти інформацію про те, якими були ці закони під час їх дії, для законного припинення усіх правових процесів, початих у зв’язку з набуттям чинності цими законами.

Ухвалення та підписання Януковичем тоталітарних законів стало головною причиною революції в Україні. Ці закони були скасовані на вимогу повсталого народу, але навіть після зміни керівництва держави у Турчинова донедавна вважали ці закони діючими.