Гладчук про Віктора Чернеця

61180273_2222354677841162_4667259227335557120_n

27 травня – День народження Віктора Чернеця, який боровся проти диктаторських законів та віддав своє життя під час Революції Гідності за демократію та конститутійні права громадян.

Мене дуже обурила заява колишнього урядовця Азарова Андрія Богдана. Незаконний голова адміністрації диктатора зеленского висловив своє невдоволення не лише Конституцією нашої держави, а і Майданом.
“Наша чинна Конституція далеко не ідеальна. Чому є доказом існування майданів та інших негативних явищ”, – сказав глава АП.
https://www.depo.ua/…/u-merezhi-obureni-znevazhlivimi-slova…

Для мене право громадян на протест та громадські зібрання завжди було ознакою народовладдя.

Від прадавніх часів наші діди і прадіди проводили загальні зібрання – козацькі збори-ради.
Козацька рада була основоположним інститутом запорозької республіки.
Звичайно ради проходили на майдані, але під час воєн та походів вони могли відбуватись у будь-якому місці.
На козацькій раді обговорювали та вирішували питання внутрішньої і зовнішньої політики, адміністративні, судові, військові справи, обирали та скидали гетьманів та козацьку старшину.
У козацьких радах могли брати участь всі козаки, представники православного духовенства та ті селяни і міщани, які вступали до повстанського козацького війська.

Російськомовні чужинці та блазні, які через маніпуляції суспільною свідомістю посіли свої крісла на Банковій, мають з повагою ставитися до цінностей українського народу – дбати про наші конституційні права, про армію, мову та віру.

Чернець Віктор був мешканцем с. Подібна Маньківського району Черкаської області. Він був справді доброю людиною.
https://nebesnasotnya.com/viktor-chernets.html…
Гуртував навколо себе всю велику родину, і ніхто ніколи не тримав на нього зла. Першою мрією чоловіка було дати достойну освіту своїм дітям.
Під час революції він з дружиною уважно стежили за ситуацією в Києві. І Віктор дуже хотів їхати в Київ, бо переживав за тих, хто ризикує життям на Майдані. Тому не лишився осторонь, коли громада села пішла захищати блокпост на трасі Одеса-Київ, щоб «тітушки» та спецпризначенці не дісталися до столиці. Там його на шаленій швидкості збив джип, що супроводжував бандитів та пробивав дорогу внутрішнім військам.
Все село плакало, коли його ховали. А день був сонячний і світлий,і здавалося, що небеса радо його приймають. У Віктора залишилося дві донечки, 11 і 16 років.
Чернецю Віктору було 36 років…
#зеленский #Майдан

Вадим Гладчук, фейсбук