Судова реформа була проведена по-кивалівські?

Kivalov2

Представники ряду київських громадських організацій обіцяють проводити акції протесту з тим, щоб народні депутати переглянули судову реформу, оскільки, на думку громадських активістів, вона спрямована не на захист інтересів громадян, а на задоволення потреб окремих політичних груп і персоналій.

Про це сьогодні на прес-конференції в УНІАН заявив редактор інтернет-сайту “sprotіv.org” Вадим Гладчук.

“Ми бачимо сьогодні, що рішення судів після цієї реформи не мають нічого спільного із захистом інтересів громадян”, – сказав він, зауваживши також, що ще до висновків Венеціанської комісії про недосконалість української судової реформи першим заявив народний депутат Ігор Плохой, сказавши, що “судова реформа відбулася не в інтересах суспільства, а інтересах однієї особи – Сергія Ківалова”. За його словами, багатьох насторожило те, що за ініціативою С.Ківалова кардинально змінюється склад суддів в Україні. Як зазначив депутат, С.Ківалов заявив, що необхідно «обнулити» кадровий резерв Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

«Річ у тому, що освіту судді можна здобути лише в двох вітчизняних вишах. Один із них, Одеська національна юридична академія, належить Ківалову. Тобто, кандидатів у судді, які склали іспит у Вищій кваліфікаційній комісії суддів за старим законодавством, які були вимушені очікувати відкриття суддівської вакансії, тепер у судах не буде. А будуть випускники вишу, який належить Ківалову. Мало того, що грамотні й досвідчені претенденти на посаду суддів не зможуть працювати в судах, мало того, що тепер на відповідальні посади суддів прийдуть необстріляні юнаки, які абсолютно не знайомі з практикою. Так найгірше те, що вони, як випускники Одеської національної юридичної академії, особисто підконтрольні Ківалову Сергію Васильовичу» – сказав І.Плохой. У контексті цього він також повідомив, що С.Ківалов звернувся до Приморського районного суду Одеси з позовом, в якому просить стягнути з І.Плохого 165 тисяч гривень моральної компенсації за висловлені вище доводи. “Я очікую, що завтра цей позов у Приморському суді мною буде програний. Тим самим ми доведемо, що в Україні суд “для Ківалова” і “для Плохого”. Я хочу всьому суспільству показати, як діє нова система правосуддя”, – сказав І.Плохой.

“Нас дуже непокоїть ситуація в судах, яка склалася після проведення так званої судової реформи. Ми будемо проводити акції для її перегляду, – зазначив В.Гладчук, зауваживши при цьому, що також є неприпустимим, коли утворюється монополія для підготовки суддів лише в двох вишах країни – в Одеській та Харківській юридичних академіях. На переконання В.Гладчука, це свідчить про наявність особистої зацікавленості з боку С.Ківалова, який, за його даними, є одночасно президентом Одеської національної юридичної академії.

Водночас присутній на прес-конференції народний депутат Валерій Бондик зауважив, що “судова реформа мала відбутися й вона відбулася і не в інтересах однієї людини, а в інтересах суспільства”. За його словами, судова реформа може когось не влаштовувати, але вона не закінчилася й продовжуватиметься, а який буде результат – покаже час. У свою чергу, продовжуючи тему інший депутат, Вадим Колесніченко зауважив, що “всі сьогодні говорять, що судді повинні отримувати професію у спеціальних закладах”. “Визначено для цього два навчальних заклади. Що тут поганого?” – зауважив він, додавши, що С.Ківалов “не суміщає посади, а є лише почесним президентом Одеської юридичної академії”, повідомляєУНІАН.