Вадим Гладчук оскаржив незаконне рішення Київради про злиття ЖЕКів

На фото Вадим Гладчук у адмінсуді Києва
На фото Вадим Гладчук у адмінсуді Києва

 

Громадський активіст, редактор інтернет-видання sprotiv.org Вадим Гладчук оскаржив до суду рішення Київської міської ради від 9.10.2014 р. № 270/270 «Про удосконалення структури управління житлово-комунальним господарством міста Києва». Цим рішенням зливаються ЖЕКи та комунальні підприємства, які надають житлово-комунальні послуги, у низку районних монопольних «керуючих компаній».

У позовній заяві зазначено, що Київська міська рада здійснює концентрацію на ринку житлово-комунальних послуг з порушенням Законів України «Про житлово-комунальні послуги» та «Про захист економічної конкуренції». Зокрема, відсутні відомості про надання дозволу на концентрацію Антимонопольним комітетом України. Між тим згідно із діючим законодавством державна політика у сфері житлово-комунальних послуг базується на принципі створення та підтримання конкурентного середовища при виробленні та наданні житлово-комунальних послуг.

За словами Вадима Гладчука, громадського обговорення рішення Київради про монополізацію ринку комунальних послуг не проводилося. В суспільстві існує побоювання, що після злиття ЖЕКів впаде якість та підвищиться ціна комунальних послуг, посилиться забюрократизованість та перевантаженість комунальних служб, зростуть черги, до диспетчерів неможливо буде дозвонитися або телефони диспетчерських служб поставлять на автовідповідач, який по десять-двадцять хвилин пропонує чекати з’єднання. Також ця махінація київської влади може бути прелюдією до нового роздирання на клаптики комунального майна та землі, від якого всі прибутки отримають олігархи, а киянам залишиться шиш з маслом, повідомляє sprotiv.org.

Президента та ЦВК просять не допустити фальсифікації результатів виборів на 16 окрузі. Фото. 2 відео

На фото Вадим Гладчук та Олена Грабік
На фото Вадим Гладчук та Олена Грабік

 

Не допустити фальсифікації результатів виборів. Закликала президента України Петра Порошенка довірена особа кандидата в народні депутати Юрія Македона Олена Грабік. Під час виборів спостерігачами Македона на окрузі №16 у Вінницькій області була зафіксована низка порушень виборчого законодавства.

Зокрема, вкидання бюлетенів на кількох виборчих дільницях на користь самовисуванця Юрія Стаднічука.

 

 

Крім того, ОВК не врахувала результати виборів на декількох дільницях округу, де переміг самовисуванець Юрій Македон.

«Дії окружної виборчої комісії оскаржуються нами у відповідному суді. Визнання не дійсними двох протоколів дільничних виборчих комісій по яким Юрій Македон набрав значну кількість голосів, суттєво вплинуло на кінцевий результат», — заявила Олена Грабік.

Вадим Гладчук, редактор інтернет-видання «Спротив» називає свавілля ОВК 16 округу безпрецендентним. «Це взагалі безпрецендетний випадок в Україні, коли відбулося голосування на двох дільницях, є протоколи з мокрими печатками. Вони у нас є, але вони були не враховані рішенням окружної виборчої комісії. Голоси виборців за Юрія Македона, який отримав на цих двох дільницях, на одній, наприклад, 471 голос, вони були не враховані», — обурюється правозахистник.

ОВК 16 округу не передала на сайт ЦВК повні відомості про підрахунок голосів виборців в одномандатному виборчому окрузі, таким чином спотворивши волевиявлення мешканців Вінничини на користь Юрія Стаднічука. Зараз на сайті ЦВК оприлюдненна недоствовірна інформаціяпро результати голосування.

 

Порядок зберігання бюлетнів на 16-ій ОВК
Порядок зберігання бюлетнів на 16-ій ОВК

 

Наразі факти усіх порушень під час виборів передано до окружного Вінницького суду. Якщо Феміда не визнає протиправні дії ОВК, представники Юрія Македона шукатимуть правди до міжнародних організацій. Готується і мітинг виборців з Вінницької області проти фальсифікацій на користь «тушки» Романа Стаднічука біля ЦВК, — повідомляє sprotiv.org.