У столиці продовжуються акції протестів проти дій міської влади. Фоторепортаж

Stina-plachu-20-01-2011-2

Протестних акцій у Києві — дедалі більше, а протестуючі щоразу підходять до справи з новими вигадками. Зокрема, невдоволення підвищенням комунальних тарифів активісти демонстрували з медичною прискіпливістю, повідомляє телеканал новин 24.

«Клізму ми будемо вставляти депутатам Київради, і навіть Попову, якщо він вийде — клізма без вазіліна наголошую. Для того, щоб вони відчули всі ті радості, і всі ті відчуття, які відчувають кияни, коли вони ухвалюють рішення, які порушують права громадян», — каже організатор акції Вадим Гладчук (голова секретаріату столичної організації Партії Народний порядок).

Та є у активістів і більш дієві заходи — судові позови та заяви щодо незаконного підвищення тарифів для киян та вилучення з продажу у МАФах пива та цигарок.

Аби залучитися підтримкою городян активісти створили навпроти мерії імпровізовану «стіну плачу». На ній мешканці можуть написати усі свої претензії до влади.

“Я написав – обурений вкрай. Людина – це з великої букви, і заганяти її в таку кабалу, в такі рамки – вже повинен бути край”, — каже мешканець Києва Юрій.

Щоправда охочих поплакатися на столичну владу виявилося небагато. Кажуть — подібні акції вже давно перестали бути дієвими.

”Масово перекрити дорогу, зробити щось аби владі стало незручно — а не так, три чоловіки стати — це не є дієво”, — каже Дмитро.

”Помалесеньку з таких маленьких кучок, якщо більше народу зібрати — то тоді можна підняти якесь повстання”, — каже Євгенія.

Зазначимо, Нацкомісія з електроенергетики 20 січня переглянула тарифи на централізоване водопостачання для населення. Згідно з рішенням, тарифи з 1-го лютого цього року підвищаться на 15%.

Stina-plachu-20-01-2011-6Stina-plachu-20-01-2011-11Stina-plachu-20-01-2011-4Stina-plachu-20-01-2011-9Stina-plachu-20-01-2011-3

Фото vvnews.info

 

Читайте також:

Незаконное повышение тарифов в Киеве оспорят в судебном порядке

Киеврада не вправе вводить специальные режимы торговли алкоголем, пивом и табачными изделиями

Любители пива и сигарет принесли депутатам Киевсовета клизму без вазелина. Фоторепортаж

Льовочкін зізнався у зухвалому нехтуванні Конституцією України

Levochkin-Sergii1

Глава адміністрації президента Сергій Льовочкін вважає, що вибори до парламенту мають відбутися наприкінці 2012 року, повідомляє sprotiv.org.

«Я хочу однозначно заявити, що я вважаю єдиною можливою датою проведення виборів кінець 2012 року», — сказав він на брифінгу 20 січня 2011 року.

Він спростував, що виступає за проведення виборів у 2011 році. «Ці чутки — це політична технологія», — зазначив Льовочкін.

Він закликав не вірити інформації з посиланням на джерела в адміністрації президента.

«Хочу, щоб всі знали — позиція джерел в адміністрації президента не відрізняється від офіційної позиції адміністрації президента», — сказав Льовочкін.

Як відомо, в середу газета «Сегодня» опублікувала з посиланням на джерело в адміністрації президента, що Банкова теж налаштована перенести вибори на 2012 рік, «не дивлячись на чутки про те, що керівник відомства Сергій Льовочкін нібито готовий допомогти Юлії Тимошенко зірвати голосування щодо зміни Конституції».

На початку лютого парламент за вказівкою диктатора Януковича має проголосувати 300-ми голосами внесення змін до Конституції в частині проведення парламентських виборів восени 2012 року.

Як відомо, згідно з Конституцією 1996 року, яка нині є чинною, чергові вибори до Верховної Ради України мають відбутися в останню неділю березня 2011 року, тобто 27 березня 2011 року відповідно до частини першої ст. 77 Конституції України, оскільки народні депутати України Верховної Ради України VI скликання набули своїх повноважень 23 листопада 2007 року.

Згідно частині 2 статті 16 Закону України «Про вибори народних депутатів України» виборчий процес до Верховної Ради України розпочинається за сто двадцять днів до дня виборів. Центральна виборча комісія мала оголосити про початок виборчого процесу не пізніше ніж за сто двадцять п’ять днів до дня виборів, однак не зробила цього.

Нагадаємо, що політична партія «Партія Народний порядок» (ПНП) звернулася до суду з позовом у якому просить зобов’язати Центральну виборчу комісію негайно оголосити про початок виборчого процесу чергових виборів народних депутатів України 27 березня 2011 року.

«Бездіяльність Центрвиборчкому, який не оголосив вчасно про початок виборчого процесу, незаконно позбавляє політичну партію «Партія Народний порядок» права висунути кандидатів у народні депутати України на цих виборах до парламенту. Вважаю це проявом правового нігілізму та злочином проти демократії» — заявив Голова політичної ради ПНП Андрій Древицький.

За словами голови секретаріату Київської міської організації Партії Народний порядок Вадима Гладчука, злочинна ЦВК не хоче дотримутися норм Закону та Конституції України і бере участь у антиконституційній узурпації влади народними депутатами, які не хочуть розставатися зі своїми кріслами на Грушевського у визначений Конституцією України термін. «Найближчим часом столична організація ПНП проведе кілька мітингів на Банковій, щоб нагадати Гаранту Конституції Віктору Януковичу та його сатрапам про прямі обов’язки щодо дотримання статті 77 Конституції України», повідомив журналістам Вадим Гладчук.

 

Светлана Ковальська, sprotiv.org

Незаконное повышение тарифов в Киеве оспорят в судебном порядке

На фото: одна из протестных акций Партии Народный порядок против незаконных решений столичных властей
На фото: одна из протестных акций Партии Народный порядок против незаконных решений столичных властей

Партия Народный порядок, как юридическое лицо и глава секретариата столичной организации партии Вадим Гладчук – как физическое лицо – намерены в судебном порядке отменить распоряжения Киевской городской администрации № 1221 и № 1222 от 29 декабря 2010 года, согласно которым в Киеве с 1 февраля 2011 года увеличены тарифы на централизованное отопление и горячее водоснабжение, а также на квартирную плату. Как сообщил журналистам Вадим Гладчук, соответствующее заявление в суд уже подготовлено и подано представителем ПНП Викторией Черненко в судебные органы.

Примечательно, что в подготовленном иске оспариваются некоторые моменты из распоряжений, прямо противоречащие действующим законам и нормативным актам Украины. Тем не менее, положительное решение суда по иску партии будет иметь последствиями отмену антизаконных распоряжений в целом, уверены в Партии Народный порядок.

«Как известно, несмотря на катастрофическое ухудшение уровня жизни граждан страны, органы власти всех уровней продолжают работать не на народ, а на олигархов. Соответственно решения – в том числе и на законодательном уровне — принимаются в угоду монополистам. Так, напомню, еще в апреле 2009 года, якобы по «просьбе рядовых сотрудников» столичных коммунальных предприятий Киевсовет отменил собственный мораторий на повышение тарифов в сфере ЖКХ. В конце прошлого года Верховная Рада поддержала монополистов, возобновив практику начисления пени за просрочку платежей. Сознательно создается законодательное поле, в котором права имеют исключительно олигархи и их монополии, а обязанности – исключительно люди», — отметил председатель политсовета Партии Народный порядок Андрей Древицкий, добавив, что «очень сложно юридически отстаивать интересы народа в таких условиях».

«Власти всех уровней  синхронно и абсолютно цинично подстраивают законодательство под интересы олигархов. Можно навести массу примеров, самые «свежие» из которых – решения по коммунальным тарифам,решение о запрете продажи спиртного и табака в киосках, что, по сути уничтожает малый бизнес в угоду владельцев мегамаркетов и так далее и тому подобное», — заявил глава секретариата Киевской городской организации партии Народный порядок Вадим Гладчук.

По словам главы секретариата, в иске акцент сделан на несоответствии ряда пунктов принятых распоряжений существующим законам и нормативным актам. Так, тарифы на услуги установлены неправомерно, не прозрачно, что может привести к завышению экономически обоснованных тарифов на услуги.

Кроме того, введение скидки или установление различных ставок тарифов на услуги по содержанию домов и сооружений и придомовых территорий и их структур, которые предоставляются субъектами хозяйствования по каждому дому отдельно для осуществления расчетов с потребителями, является неправомерным и принятым с превышением полномочий. В частности, тариф для населения в случае оплаты после 20-го числа месяца, следующего за расчетным, является экономически необоснованным, а именно является завышенным почти на половину (полный текст иска можно прочитать здесь).

Вадим Гладчук при этом заверил, что оппозиционная партия и он лично полны решимости до конца отстаивать интересы рядовых киевлян перед властью. «Мы не можем допустить, чтобы донецкие олигархи, пользуясь тем, что их представители дорвались до власти жировали в то время, когда народу из-за экономического кризиса и бездарного правления страной не хватает на еду. В своей решимости мы готовы дойти до Европейского суда по правам человека, и уверены, что благодаря настойчивости и грамотной юридической работе преступные по сути решения будут отменены», заключил Вадим Гладчук.

Scanned-at-17.01.2011-1

Как сообщалось, в Киеве с 1 февраля 2011 тарифы на централизованное отопление повышены почти на 30%, горячее водоснабжение — на 25%, на квартирную плату — почти в два раза.

Согласно распоряжению №1222 от 29 декабря 2010, тарифы на централизованное отопление при наличии счетчика увеличены с 184,41 грн до 237,70 грн за 1 Гкал (на 28,9%), при его отсутствии — с 2,26 грн до 2 , 91 грн за 1 кв. м отапливаемой площади (28,8%).

Тариф на горячее водоснабжение для населения при наличии счетчика увеличен с 11,75 грн до 14,68 грн за 1 кубометр (на 25%), при его отсутствии в квартирах с ванными, оборудованными душами, за одного человека в месяц — с 41,14 грн до 51,38 грн (на 25%).

Кроме того, согласно распоряжению №1221 от 29 декабря, с 1 февраля 2011 в Киеве увеличены тарифы на услуги по содержанию домов, сооружений, придомовых территорий и их структур.

Новые тарифы по квартплате утверждены для каждого жилого дома. По предварительным данным, они увеличены почти в два раза.

Светлана Ковальская, sprotiv.org 

 

Читайте також:

У Києві з лютого кварплата подорожчає вдвічі

Біля Київської мерії встановлять «Стіну плачу» проти підвищення тарифів та заборони продажу пива і цигарок у кіосках

stina-plachu1

 

6 січня 2011 року о 14.00 активісти та прихильники Партії Народний порядок, ВО «Молодь – надія України» та ГК «Громадський спротив України» проведуть мітинг біля Київської міської ради (вул. Хрещатик, 36) з вимогою скасувати незаконне рішення від 24 грудня 2010 року прийняте на замовлення власників супермаркетів про заборону продажу пива і тютюну у тимчасових спорудах площею менше 40 кв.м. та відмовитися від необґрунтованого і грабіжницького підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги у столиці з 1 лютого 2011 року.

Під час мітингу члени Партії Народний порядок запропонують киянам у письмовий формі на символічній «Стіні плачу» з трьох стендів висловити своє ставлення до столичної влади з наступних питань: незаконне підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги, заборона продажу пива та цигарок у кіосках, ліквідація райрад у місті Києві, холод в оселях, незаконна забудова.

Голова політради Партії Народний порядок Андрій Древицький вважає категорично неприйнятним рішення Київської міської державної адміністрації: «Ціни та тарифи у Києві зростають чи не вдвічі швидше за середнєстатистичну  заробітну плату. До того ж Партія Народний порядок вважає економічно необґрунтованими, незаконними та грабіжницькими ці нові тарифи. Ми обов’язково звернемося до суду та захищатимемо право киян на достатній життєвий рівень від свавілля злочинної влади» — запевнив Андрій Древицький.

В інтерв’ю журналістам голова секретаріату столичної організації Партії Народний порядок, редактор опозиційного інтернет-видання Sprotiv.org Вадим Гладчук нагадав, що наприкінці минулого року партійні активісти пікетували Київраду з вимогою скасувати незаконне рішення від 24 грудня 2010 року прийняте на замовлення власників супермаркетів про заборону продажу пива і тютюну у тимчасових спорудах площею менше 40 кв.м. З собою тоді корумпованим депутатам кияни принесли рожеву клизму: «Ми хочемо таким чином депутатів вилікувати від алчності, бо вони на замовлення великих супермаркетів обмежують права громадян, тих хто любить покурити і випити пива і так далі. Чому саме клізма? Тому що вони створюють такі незручності для киян – тут є такий садомазохістський ефект — клізма без вазеліну. Щоб вони відчули, які вони створюють незручності для киян, ну а по-друге – треба якось їх лікувати» – жартував В. Гладчук.

У разі якщо столична влада не відмовиться від запланованого на 1 лютого 2011 року підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги і не скасує незаконне рішення про заборону продажу пива та цигарок у кіосках Партія Народний порядок розпочне збір підписів серед киян під зверненням до Верховної Ради та президента України про дострокове припинення повноважень Київради та голови Київської міської державної адміністрації Олександра Попова.

 

Светлана Ковальська, sprotiv.org

 

Читайте також:

У Києві з лютого кварплата подорожчає вдвічі

Любители пива и сигарет принесли депутатам Киевсовета клизму без вазелина. Фоторепортаж

Киеврада придумала, как испортить жизнь любителям пива и сигарет

Киеврада не вправе вводить специальные режимы торговли алкоголем, пивом и табачными изделиями