Влада хоче закривати опозиційні сайти протягом доби

internet_4-300x281

Народний депутат Леся Оробець (фракція НУНС) направила голові Національної експертної комісії з питань захисту суспільної моралі звернення, в якому вимагає надати інформацію щодо суспільнонебезпечного законопроекту.

У Верховній Раді зареєстровано законопроект «Про зміни до закону про захист суспільної моралі», який має на меті введення цензури в Інтернеті.

Автором документа виступила Національна комісія із захисту суспільної моралі. Як відзначає Дело, найбільш резонансною виявилася норма проекту закону, що вимагає від провайдерів впродовж однієї доби обмежувати доступ до інтернет-ресурсів, які визначатимуться комісією. Крім того, документ зобов’язав провайдерів терміново надавати правоохоронним органам інформацію про особу користувача, який поширює інформацію, що «завдає шкоди суспільної моралі».

Документ ще не пройшов перше читання, а проти його прийняття виступають інтернет-провайдери і правозахисники, вважаючи, що в разі його прийняття в український Інтернет прийде цензура.

zvern-Orobec1-730x1023

На думку редактора опозиційного Інтернет — видання Sprotiv.org Вадима Гладчука, «законопроект Моральної інквізиції загрожує передусім соціальним мережам на кшталт ВКонтакте, livejournal.com та файлообмінним сервісам. Нещодавні скандальні події із закриттям сайтів infostore і io.ua — яскраве тому підтвердження. Сьогодні, через вже існуюче свавілля влади, цей сегмент в Україні практично більше не розвивається, і, швидше за все, розвиватися не буде» — вважає Вадим Гладчук. Більш того, Гладчук переконаний, що такого роду ресурси, а також опозиційні новостійні ресурси, які існують в нашій країні, змушені будуть переїхати в інші держави, оскільки ризик їх знищення новообраним Президентом Віктором Януковичем та його командою, схильної до тоталітарних методів, дуже великий.

Нагадаємо, що на початку березня 2010 року у комітетах Верховної Ради намагалися заблокувати доступ до сервісу мікроблогів Twitter. Про це повідомила депутат від НУНС Леся Оробець у своєму блозі. «В комітетах ВРУ заблокували Twitter. Довелося боротися за свободу свого кіберпростору», — написала вона. Пізніше на блозі Оробець зявилося повідомлення: «Відвоювала – розблокували. Ще хотіли Фейсбук заблокувати, але нас голими руками не візьмеш».

 

Федорчук Сергій

Репутації Януковича загрожує нова «тендерна палата»

tender-palata-new1-300x174

Зараз в черзі на президентський підпис знаходить так би мовити «оновлений» закон про тендерні закупівлі, в якому фактично збережена та сама корупційна схема, яка була і в законі про так звану «тендерну палату».

Віктор Ющенко не підписав цей закон, і він очевидно ляже на стіл новому президенту, який підписавши його може добряче зіпсувати свою репутацію вже на самому початку своєї каденції.

Закон був остаточно проголосований 12 лютого 2010 року, поміж двома турами президентських виборів, попри те що не були розглянуті інші набагато важливіші законопроекти. За закон проголосувало 245 депутатів. З них 156 від Партії регіонів, 50 -від БЮТ, 10 — НУНС, 27 комуністів.

У цілому ж новий закон зберігає статус-кво в держзакупівельній сфері: бюджетні кошти, як і раніше зможуть освоювати лише наближені до чиновників структури.

Документ не дає можливості оскаржити багато процедурних моментів, зокрема неправомірні положення тендерної документації, а також ж встановлюються вельми підозрілі кваліфікаційні умови для учасників торгів .

До нього також перекочувала норма, що навіть за наявності інших суттєвих критеріїв відбору постачальників, під час розкриття тендерних пропозицій оголошується лише ціна. Все це дозволить корупціонерам і далі освоювати бюджетні кошти з користю для себе.

Одним із головним корупційних важелів є так званий орган оскарження, який дозволяє пропускати лише ті тендерні угоди, які задовольнятимуть «відкатні» апетити лише тих політиків які «в законі».

Основну частину членів органу оскарження «затверджують» два комітети Верховної Ради: економічний, очолюваний Олександром Ткаченком (колишній почесний президент Тендерної палати, через корупційну діяльність якої свого часу скасували старий держзакупівельний закон) і фінансово-банківський, який перебуває тепер під керівництвом Миколи Азарова.

Саме надання останньому комітету права затверджувати своїх представників до органу оскарження стали причиною згоди «регіоналів» підтримати новий закон про держзакупівлі в лютому цього року.

«Набрання  чинності  цим законом,  ініційованим депутатами, причетними до  діяльності  ліквідованої раніше за корупцію Тендерної палати України,  відкине нашу державу на роки назад, унеможливить подолання  економічної  кризи», — наголошує  лідер Всеукраїнського об’єднання “Молодь — надія України” Вадим Гладчук, відомий своєю безкомпромісною боротьбою з тендерною мафією.  Він закликав Віктора Януковича не починати свою президентську каденцію, підписавши закон, яким відверто нехтуються національні інтереси, а також поновлюється «тендерна мафія», що вже завдала українській економіці  мільярдних збитків.

 

Читайте також:

Тендерна мафія домоглася ухвалення нового корупційного закону про держзакупівлі

Знов про тендерну палату

«Це корупція, те, що ви робите зараз»

Тендерный ПРиБЮТ

Вячеслав Кириленко увидел в парламенте «тендерную коалицию»

Тендерная мафия хочет купить подпись Ющенка за 30 млн. долларов?!

Тимошенко просит Ющенко ветировать закон о госзакупках, за который голосовали полсотни коррупционеров-бютовцев

Общественные организации просят президента Ющенко ветировать закон о госзакупках